سند راهبردی توسعه گردشگری ابلاغ شد

سند راهبردی توسعه گردشگری از سوی معاون اول رئیس جمهور ، برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ذیربط ابلاغ شد

این سند راهبردی به پیشنهاد وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در تیر ماه سال جاری به تصویب هیات دولت تصویب رسیده بود.

سند مذکور با چشم‌انداز ایجاد یک چارچوب هماهنگِ سیاستی برای اتخاذ رویکردی بین‌بخشی و یکپارچه برای دستیابی به توسعه پایدار گردشگری و با همکاری دستگاه‌های اجرایی، استادان دانشگاهی و فعالان بخش خصوصی تهیه و تدوین شده و بر عناصرِ مؤثر بر

بخش گردشگری مانند:

مدیریت گردشگری، مسائلِ فضای کسب و کار این حوزه، زیرساخت‌های گردشگری، نیروی انسانی و فرهنگ‌سازی، مشکلات مربوط به اتباع خارجی ، تبلیغات و بازاریابی تمرکز دارد.

همچنین، مشخص کردن خطوط کلانِ سیاستی بر اساس گلوگاه‌های اصلی حوزه گردشگری کشور، ایجاد زمینه تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری، پیاده‌سازی اهداف در پویاترین حالت ممکن و منطبق با هدف افزایش بهره‌وری و توسعه ، همچنین دستیابی به شاخص‌های رقابت‌پذیری سفر و گردشگری (توانمندسازی محیط، سیاست‌های سفر و گردشگری و منابع طبیعی و فرهنگی) از اهداف کلی سند پیشنهادی است.

جامع‌نگری در حوزه گردشگری از مسائل زیست محیطی تا شبکه گردشگری کشور، توجه به اسناد بالادستی و تجارب قبلی کشور در حوزه گردشگری در صد سال اخیر، از مزیت‌های سند یاد شده محسوب می‌شود.

منبع:chtn.ir

فهامه،آماده ارائه خدمات مشاوره و مدیریت جامع گردشگری به کلیه فعالان اقتصادی،سرمایه گذاران،شرکت ها و ارگان های دولتی و بخش خصوصی در سراسرکشور می باشد.

 

مطالب مرتبط: گردشگری  مشاوره_گردشگری  مشاوره_مدیریت