پروژه تصفیه خانه فاضلاب فیروزبهرام–اسلامشهر(غرب تهران)

سرمایه گذاری بخش خصوصی

این تصفیه‌خانه فاضلاب در زمینی به مساحت نزدیک به ۴۵ هکتار در جنوب غرب تهران منطقه «فیروزبهرام» در چهار مدول در حال احداث است و دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت غرب و شمال غرب تهران را زیر پوشش قرار خواهد داد.

سیستم واحدهای این تصفیه‌خانه شامل تصفیه کامل بیولوژیکی به روش لجن فعال با قابلیت حذف ازت و فسفر همراه با تاسیسات فرآوری لجن در نظر گرفته شده است ودر صورت بهره برداری ، دو میلیون و ۴۴۲ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران: سیستم واحدهای این تصفیه‌خانه شامل تصفیه کامل بیولوژیکی به روش لجن فعال با قابلیت حذف ازت و فسفر همراه با تاسیسات فرآوری لجن در نظر گرفته شده است.

همزمان با تکمیل عملیات اجرایی واحدهای مختلف تصفیه‌خانه، تجهیزات مرتبط نیز وارد کارگاه می‌شود، ادامه داد: با وجود محدودیت و مشکلات موجود در زمینه تحریم‌ها، تاکنون سفارش ساخت تمامی تجهیزات اصلی تصفیه‌خانه انجام شده و پیشرفت بخش تأمین تجهیزات در حال حاضر ۵۰ درصد است.

مدیریت و کنترل پروژه

بر اساس آخرین برنامه زمان‌بندی، عملیات اجرایی این تصفیه‌خانه در سال ۱۳۹۹ به اتمام خواهد رسید وبهره‌برداری از بخش مایع تصفیه‌خانه فاضلاب غرب با ظرفیت تصفیه ۵۲۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز در سال آینده امکان‌پذیر خواهد شد.

شرکت فاضلاب تهران در سال ٩٣ به منظور تامین اعتبار لازم برای پروژه‌های احداث ١٢ کیلومتر تونل انتقال فاضلاب و اجرای چهار واحد تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران، توانست وام بانک توسعه اسلامی را دریافت کند و با موافقت این بانک عملیات اجرایی تونل انتقال فاضلاب غرب تهران در نیمه دوم همان سال آغاز به کار کرد.

این تصفیه‌ خانه قادر است سالانه ١٩٠میلیون مترمکعب پساب قابل استفاده برای بخش کشاورزی را به چرخه تولید بازگرداند و به عنوان یکی از منابع آبی پایدار شهر نیز به شمار آید.

بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب ایران

تصفیه خانه فیروز بهرام با ظرفیت تصفیه فاضلاب مسکونی بیش از ۳ میلیون نفر…(ادامه مطلب)

مشاوره سرمایه گذاری

مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران با اشاره به برگزاری مناقصه برای انتخاب پیمان‌کار ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب غرب به عنوان دومین پروژه زیر فاینانس بانک توسعه تصریح کرد: شرکت کوزو توپلو ترکیه به عنوان پیمان‌کار طراحی و ساخت چهار مدول تصفیه‌خانه از طریق برگزاری مناقصه بین المللی و تایید بانک توسعه اسلامی انتخاب شده است.

وزیر نیرو:۱۲ واحد تصفیه خانه فاضلاب برای پروژه بزرگ تصفیه فاضلاب تهران طراحی شده که شش تصفیه خانه، الان در مدار بهره برداری است؛ و چهار واحد نیز تا پایان سال در غرب تهران به بهره برداری می‌رسد. تصفیه خانه‌های بزرگ جنوب و غرب تهران به تنهایی ۷۰ درصد فاضلاب تهران را تصفیه می‌کنند، طبق برنامه زمانبندی قرار است که تا پایان سال، بخش بزرگی از شبکه جمع آوری فاضلاب در تهران متصل شده و جمعیت قابل توجهی تحت پوشش قرار می‌گیرند و فاضلاب منازل مستقیماً به تصفیه خانه‌ها می رسند.

بازرسی شخص ثالث

شرکت مهندسی صنعتی فهامه، ارائه دهنده خدمات تخصصی:بازرسی فنی،بازرسی حین ساخت و بازرسی نهایی تجهیزات و ماشین آلات ،مطالعات امکان سنجی و تهیه طرح توجیهی (فنی-اقتصادی)، مشاوره مدیریت،مشاوره سرمایه گذاری و مدیریت پروژه های عمرانی و زیرساختی کشور.

مطلب مرتبط ؛ تصفیه خانه فاضلاب ؛ بازرسی کالا ؛ بازرسی صنایع نفت و گاز

 

استانداردسازی و آب آشامیدنی

براساس استاندارد ملی ایران شماره ۲۴۴۱، برای تولید “آب معدنی طبیعی“، محدودیت روش های تصفیه وجود داشته و استفاده از روش های تصفیه شیمیایی نظیرِ ازن زنی و روش های تصفیه فیزیکی پیشرفته نظیر اشعه UV …(ادامه مطلب)