پروژه پتروشیمی هگمتانه

پتروشیمی هگمتانه بزرگترین واحد تولیدی استان همدان، که راه‌اندازی آن تحول عظیمی در صنایع پتروشیمی کشور به وجود آورده ،با سرمایه گذاری هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی افتتاح شد.

بازرسی شخص ثالث تجهیزات صنایع نفت و گاز

صنایع پتروشیمی(Petrochemical industry)،بخشی از صنایع شیمیایی است که فراورده‌های شیمیایی را از مواد خام حاصل از نفت یا گاز طبیعی تولید می‌کند.

امروزه فراورده‌های نفتی علاوه بر مصرف در زمینه سوخت وسایل نقلیه، روغن موتور و غیره در تهیه بسیاری از قطعات مورد نیاز ساخت وسائل نقلیه، نقش ارزنده‌ای دارد. فراورده‌های نفتی در تهیه سوخت…(مطلب مرتبط)

این پتروشیمی با تولید انحصاری و دانش بنیان انواع پودر و گرانول PVC با گرید پزشکی استاندارد برای نخستین بار در خاورمیانه در استان همدان به بهره برداری رسید.

این پتروشیمی ،محصول استراتژیک گرانول پی. وی. سی با گرید پزشکی تولید می‌کند و به اعتقاد معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، یکی از بی‌نظیرترین محصولات پتروشیمی جهان است و فقط چند کشور محدود فناوری تولید این محصول راهبردی پتروشیمیایی را در اختیار دارند!

پتروشیمی هگمتانه افتتاح شد

دانش فنی این واحد، متعلق به شرکت ایتالیایی IGS بوده که ۱۰ درصد سهام طرح را نیز در اختیار دارد و ۵۷ درصدسهام پتروشیمی متعلق به شخص حقیقی است و ۳۳درصد باقیمانده به شرکت ملی صنایع پتروشیمی تعلق دارد.

شرکت مهندسی صنعتی فهامه ، ارائه دهنده خدمات تخصصی: بازرسی فنی،مطالعات امکان سنجی و تهیه طرح توجیهی (فنی-اقتصادی)، مشاوره مدیریت،مشاوره سرمایه گذاری،نظارت،کنترل و مدیریت پروژه و طرح های صنایع نفت،گاز،پتروشیمی و پالایشگاهی کشور.

منبع:ایرنا

 

مطلب مرتبط ؛ بازرسی کالا ؛ بازرسی فنی ؛بازرسی صنایع نفت و گاز