اولین هتل کپسولی ایران در وزارت میراث فرهنگی جانمایی شد

طی مراسمی در هفته ی گذشته که با حضور وزیر میراث فرهنگی و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور برگزار شد ، از اولین هتل کپسولی ایران رونمایی شد.

هتل‌های کپسولی که به همت کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به کشور وارد شده قرار است تحت نظارت این کانون در استان‌های مختلف کشور(۸۰ نقطه جانمایی شده) به‌عنوان شکل جدیدی از مراکز اقامتی مورد استفاده قرار گیرد.

در فاز اول قرار است ۲۰۰ دستگاه از این هتل کپسولی به‌عنوان یک محل اقامت و استراحت کوتاه‌مدت در شهرهای مختلف از جمله، تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی  گفت امکانات هتل های کپسولی‌ علیرغم محدویت‌هایی که از نظر فضا و حجم دارد درمقیاس هتل‌های چهار ستاره است، این نوع از هتل ها برای گردشگرانی که قصد اقامت کوتاه‌مدت  و ارزان را دارند بسیار مناسب است.

مزیت مهم دیگر هتل‌های کپسولی سازگاری آن با محیط‌ زیست است و جانمایی هتل‌های کپسولی در مراکزی مانند اکوکمپ‌ها هیچ‌گونه مشکلی را برای محیط‌زیست ایجاد نمی‌کند.

مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به استفاده از هتل‌های کپسولی در شرایط کرونا اشاره کرد و گفت: هتل‌های کپسولی با استفاده از یک سیستم بسیار پیشرفته ضدعفونی می‌شوند و ظرف مدت سه دقیقه برای میزبانی و پذیرایی از مسافران بعدی آماده می‌شوند.

 فهامه ، ارائه دهنده خدمات مشاوره و مدیریت جامع گردشگری در ایران.