ایربگ عابرپیاده یا محافظ خودرو در ۱۹۳۹ میلادی!

ایربگ خودرو

این تصاویر که متعلق به سال ۱۹۳۹ میلادی است، می تواند بیانگر اولین تلاش مهندسان برای محافظت و ارتقای ایمنی عابرین پیاده یا خودرو از تصادفات رانندگی باشد!(car catcher)در این فیلم دو مهندس جوان را مشاهده می کنید که در شهر شفیلد از اختراع جدید خود برای جلوگیری از برخورد خودروها با عابر پیاده،دوچرخه و … با هدف پیشگیری از آسیب های وارده احتمالی که بطور بالقوه وجود دارد را به نمایش گذارده اند.

استاندارد ایمنی خودرو

البته این وسیله قبل از اینکه شبیه به تجهیزات ایربگ روزگار ما باشد، بیشتر شبیه یک قاشق چوبی نصب شده در جلوی اتومبیل است که برای جمع کردن عابران پیاده باز می شود و آنها را از آسیب در یک تصادف نجات می دهد!.

بازرسی خودرو

تصاویر حاکی است که این دو مهندس جوان، عملکرد دستگاه خود را با حداقل تجهیزات و با همراهی یک مرد در حال رانندگی که راننده ماشین مجهز به دستگاه است و فرد دیگری که هنگام عبور از خیابان در حال خواندن روزنامه است مورد آزمون قرار داده اند.فرد مذکور جلوی خودرو می پرد، دستگاه باز می شود و او را جمع می کند.

منبع:British Pathe

جالب است بدانیم که پاته بریتانیا، پیشتاز روزنامه نگاری سینمایی بوده و اطلاعات و مستندات تاریخی را با سرگرمی و جلوه ای عامه پسند ترکیب نموده و در طول یک قرن ، همه چیز را از درگیری های مسلحانه و بحران های سیاسی گرفته تا سرگرمی های جالب ،زندگی مردم و… را به ثبت رسانده است.

 

قطعات خودرو بازرسی،استاندارد و ایمنی

شرکت مهندسی صنعتی فهامه، با پشتوانه سال ها تجربه و فعالیت در صنعت خودروسازی کشور، طرف قرارداد با شرکت “مهندسی و مشاوره سازه گستر سایپا” در زمینه خدمات مهندسی کیفیت(شامل تکوین محصول و استانداردسازی برمبنای نظام های مدیریت کیفیت و…) و بازرسی قطعات خودرو (آدیت محصول و فرایند،بازرسی محصول نهایی و …) به شرکت های تولیدکننده انواع خودرو و موتورسیکلت در ایران.

 

استاندارد خودرو ؛ بازرسی کالا ؛ کنترل کیفیت قطعات خودرو ؛ استاندارد اروپا