پروژه پالایشگاه نفت خام سنگین قشم

این پالایشگاه در دو فاز مختلف با محصول مشابه از جمله قیر به عنوان محصول اصلی و نفت خام سبک بعنوان محصول فرعی در حال ساخت است.

۱۵ پروژه نفت، گاز و پتروشیمی در قشم در حال اجراست/ ۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری نفتی در جزیره محقق می شود

مشاور مدیرعامل منطقه آزاد قشم در امور نفت و انرژی از به زمین نشستن ۱۵ پروژه بزرگ در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با ارزشی بالغ بر ۶ میلیارد دلار در جزیره قشم خبر داد…(ادامه مطلب)

طراحی پایه پالایشگاه به نحوی صورت گرفته است که پس از نمک زدایی از نفت خام سنگین، قیر و محصولات میان تقطیر شامل نفتا، نفت سفید و گازوییل نیز تولید می شود. در حال حاضر محصولات میان تقطیر باهم ترکیب شده و محصول نفت خام سبک بدست می آید که در صورت ایجاد واحد های گوگردزدایی می توان هر یک از محصولات را بصورت مجزا تولید و صادر نمود.

اهداف اصلی ساخت پالایشگاه در جزیره قشم عبارتند از: تولید محصولات با کیفیت بالا مطابق با استانداردهای یورو ٢٠٠۵، کاهش آلودگی محیط زیست، بهره وری انرژی، بهبود بهره وری تجارت و عملیات.

توجه:تصاویر آرشیوی است/ اردیبهشت۹۷

بازرسی شخص ثالث تجهیزات صنایع نفت و گاز

صنایع پتروشیمی(Petrochemical industry)،بخشی از صنایع شیمیایی است که فراورده‌های شیمیایی را از مواد خام حاصل از نفت یا گاز طبیعی تولید می‌کند.

امروزه فراورده‌های نفتی علاوه بر مصرف در زمینه سوخت وسایل نقلیه، روغن موتور و غیره در تهیه بسیاری از قطعات مورد نیاز ساخت وسائل نقلیه، نقش ارزنده‌ای دارد. فراورده‌های نفتی در تهیه… (ادامه مطلب)

شرکت مهندسی صنعتی فهامه، ارائه دهنده خدمات تخصصی:بازرسی فنی،مطالعات امکان سنجی و تهیه طرح توجیهی (فنی-اقتصادی)، مشاوره مدیریت،مشاوره سرمایه گذاری و مدیریت پروژه های صنایع نفت،گاز،پتروشیمی و پالایشگاهی در سطح کشور.

مطلب مرتبط ؛ بازرسی نفت و گاز