انعقاد تفاهم‌نامه ترانزیتی بندر چابهار با بخش خصوصی کشور افغانستان

انعقاد تفاهم نامه ترانزیتی بندر چابهار با بخش خصوصی کشور افغانستان تراتزیت ۲۶۶۴ TEU کالای افغانستان از طریق بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: تفاهم‌نامه همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و بخش خصوصی افغانستان در راستای ایجاد و گسترش همکاری‌های ترانزیتی و سرمایه‌گذاری به امضاء رسید.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، بهروز آقایی درباره امضای قرارداد با بخش خصوصی افغانستان، بیان کرد:

با توجه به حسن همجواری ۲ کشور، این تفاهم نامه به منظور توسعه ترانزیتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی افغانستان در زمینه حمل و نقل، جذب سرمایه گذار، فعالیت‌های لجستیکی و ترانزیتی و ایجاد ترافیک بار و کالا و در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران منعقد و امضا شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد:

بر اساس این توافق‌نامه، بخش خصوصی کشور افعانستان متعهد شد نسبت به ایجاد ترافیک کالا، جذب و انتقال کالاهای ترانزیتی افغانستان از مسیر بندر شهید بهشتی چابهار به سمت بازارهای هدف اقدام کند.

وی با اشاره به تعهد این اداره کل مبنی بر فراهم کردن محل شرکت و محوطه دپوی کالا و کانتینر در بندر شهید بهشتی، اضافه کرد:

مطابق با ترافیک ایجاد شده تخفیفات و تسهیلات مصوب سازمان بنادر و دریانوردی به صاحبان بار و کالای افغانستان اعطاء می‌شود.

وی تصریح کرد:

همکاری‌های ترانزیتی بندر چابهار و افغانستان طی سال های اخیر با رشد چشمگیری همراه بوده و امسال نیز  به رغم محدودیت های ناشی از شیوع بیماری کرونا رونق شگرفی یافته است، به گونه ای که طی این مدت ۲ هزار و ششصد و شصت و چهار TEU کالاهای ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار به مقاصد هدف منتقل شد.

شرکت مهندسی صنعتی فهامه،ارائه دهنده خدمات مشاوره مدیریت،سرمایه گذاری،حمل و نقل و لجستیک،آماده ارائه خدمت به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کشور می باشد.