کروناویروس_«تمبر ایمنی و بهداشت» _گردشگری و سفر

شورای جهانی سفر و گردشگری به شش کشور و هشت شهر «تمبر ایمنی و بهداشت» داد. این تمبر به مسافران امکان می‌دهد تا دولت‌ها و مشاغل گردشگری را که به دنبال شیوع ویروس کرونا، استانداردهای جهانی بهداشت را رعایت کرده‌اند، بشناسند و «سفر ایمن» را تجربه کنند.

کشورهای عربستان، ترکیه، اسلوونی، بلغارستان، پرتغال و موریتانی و شهرهای سویا، مادرید، بارسلون (اسپانیا)، مکزیو، کنکون، یوکاتان، باخا کالیفرنیا (مکزیک) و اونتاریو (کانادا) نخستین مقاصدی هستند که با اجرای استانداردها و پروتکل‌های جهانی بهداشت، «تمبر ایمنی و بهداشت» را از شورای جهانی سفر و گردشگری دریافت و برای پذیرش مسافر و گردشگر اعلام آمادگی کرده‌اند.

این تمبر پروژه جدید سازمان جهانی سفر و گردشگری است که با همه‌گیری ویروس کرونا به اجرا گذاشته شده است. تمبر جهانی ایمنی برای کمک به بازسازی اعتماد مسافران و سرعت بخشیدن به بهبود جریان سفر و صنعت گردشگری در سراسر جهان طراحی شده و سازمان جهانی جهانگردی هم آن را تایید و از این پروژه حمایت کرده است

شورای جهانی سفر و گردشگری اعلام کرده است که مشاغل واجد شرایط همچون هتل‌ها، رستوران‌ها، خطوط هوایی و کروزها، اپراتورهای تور، مراکز خرید، حمل و نقل و فرودگاه‌ها می‌توانند پس از اجرای پروتکل‌های ایمنی و بهداشت که این سازمان تهیه کرده است، این تمبر را دریافت کنند

رییس و مدیرعامل WTTC (شورای جهانی سفر و گردشگری) می‌گوید: برای اولین بار بخش خصوصی جهانی در مورد پروتکل‌های سفرهای ایمن اجماع کرده است که باعث ثبات خواهد شد و اعتماد به نفس مورد نیاز را برای شروع دوباره صنعت گردشگری بازیابی می‌کند.

شورای جهانی سفر مجموعه اقداماتی را با عنوان پروتکل های «سفر ایمن» برای بازسازی اعتماد مسافران و ترمیم صنعت گردشگری تهیه کرده است که بر این اساس مقاصد رویکردهای جدید بهداشتی و ایمنی را با توجه به کووید ۱۹ اتخاذ می‌کنند. شورای جهانی سفر و گردشگری گفته که انتظارات مسافران و آخرین یافته‌های پزشکی را در این دستورالعمل‌ها لحاظ کرده، در عین حال که دستورهای سازمان جهانی بهداشت (WHO) و مرکز کنترل پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) را تعقیب می‌کند.

منبع:ایسنا