استاندارد ایزو ۲۰۷۰۰:۲۰۱۷ ،استانداردی برای مشاوره مدیریت

مشاوره مدیریت

مشاوره مدیریت (Management consulting‎)،نوعی از خدمات مشاوره است که با هدف بهبود عملکرد مدیریتی، مورد استفاده سازمان‌ها قرار می‌گیرد که اغلب راه‌های بهبود کارایی سازمان را بررسی کرده و بهترین گزینه و راه حل را به مدیران ارشد پیشنهاد می‌کند.(مطلب مرتبط)

مطالعات امکانسنجی

مشاور مدیریت به مدیران در حوزه‌های مختلفی چون افزایش سودآوری، کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد، آنالیز فرایند، توسعه فناوری، مدیریت تغییر، تدوین استراتژی، توسعه محصولات یا روش استخدام و آموزش نیروی انسانی، مشاوره می‌دهد، بنابر این اکثر سازمان‌ها جهت توسعه و بهبود عملکرد سازمان خود به دنبال به‌کارگیری متخصصین و استفاده از تجارب آن‌ها در قالب خدمات مشاوره مدیریتی هستند و صنعت مشاوره سهم مهمی در اقتصاد جهانی را دارد.

استانداردسازی

سازمان جهانی ایزو، سند استاندارد بین المللی ISO 20700 را برای سرویس‌های مشاوره مدیریت در ژوئن ۲۰۱۷ منتشر کرد. این سند اولین استاندارد را برای صنعت مشاوره مدیریت ارائه می‌دهد ،ضمن اینکه این استاندارد منجر به اثربخشی و کارآیی ارائه خدمات مشاوره ،مشاورین به مشتریان خواهد شد.

مشاوره سرمایه گذاری

این استاندارد، راهنمایی برای خدمات مشاوره مدیریت است هدف آن افزایش شفافیت و اثربخشی برای کارفرما و مشاورین است و از مهم ترین مزایای به‌کارگیری استاندارد ایزو ۲۰۷۰۰:

  • کاهش ریسک‌های مرتبط با خدمات مشاوره مدیریت
  • توانایی درک بهتر نیازهای مشتری و ایجاد ارزش در ارائه خدمات مشاوره مدیریت برای آن‌ها
  • بهبود کیفیت رفتار اخلاقی و حرفه‌ای بودن در ارائه خدمات مشاوره مدیریت

 مدیریت طرح و کنترل پروژه

شرکت مهندسی صنعتی فهامه عضو انجمن مشاوران مدیریت ایران،ارائه دهنده خدمات “مشاوره مدیریت” به کلیه فعالان اقتصادی، مدیران و سازمان های دولتی و بخش خصوصی در صنایع نفت و گاز،خودرو و نیرومحرکه و سایر پروژه های عمرانی،درمانی،خدماتی،صنعتی و زیرساختی کشور.

صدور گواهی ایزو ؛ مطالعات بازار ؛ طرح توجیهی ؛ مطالعات اقتصادی

 

روز جهانی مشاوره مدیریت

نخستین پنجشنبه ماه ژوئن در هر سال که امسال با سوم ژوئن (۱۳ خرداد) مصادف شده است، به عنوان یک سنّت، به جشن روز جهانی مشاوران مدیریت…(ادامه مطلب)