استانداردسازی سیستم های رانندگی خودکار با سرعت کم (LSAD)

استاندارد خودرو خودران

سیستم های رانندگی خودکار با سرعت کم (LSAD) فرصتی را در اختیار شهرها قرار می دهند تا ا ازدحام و انتشار آلاینده های کربنی را کاهش دهند!، بنابراین در دستیابی به اهداف عدم انتشار کربن و بسیاری از دیگر اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد کمک می کنند.

 

استاندارد خودرو

این خودروها که برای حرکت در مسیرهایی از پیش تعریف شده و با سرعت کم طراحی شده اند، اغلب در پردیس های دانشگاهی و محیط های تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.

ایمنی خودرو

فقدانِ استاندارد های بین المللی برای تعریف الزامات عملکرد و ایمنی، تا الان مانع از رشد این فناوری شده بود. اما اخیراً استاندارد جدیدی به منظور کمک به تسریع در پیشرفت پایدار و ایمن آن منتشر شده است.استاندارد ISO 22737 ، سیستم های حمل و نقل  هوشمند – سیستم های خودکار رانندگی با سرعت کم (LSAD) برای مسیرهای از پیش تعریف شده – الزامات عملکرد ، الزامات سیستم و روش های تست_عملکرد، زبانِ مشترکی را برای کمک به توسعه و استقرار ایمن این فناوری در سراسر جهان فراهم خواهد کرد.

ترجمه: isiri.gov.ir

خودرو هوشمند ؛ فناوری خودرو ؛ رانندگی خودکار ؛ ایزو

 

بازرسی فنی خودرو

بعضی از سیستم‌ رانندگی خودکار اتومبیل سال‌هاست که در صنعت خودروسازی استفاده می‌شوند و بارها کارآمدی خود را برای داشتن رانندگی ایمن‌تر و لذت‌بخش‌تر، اثبات کرده‌اند. سیستم مکان‌یابی خودکار، از سال ۱۹۹۰ که برای اولین بار عرضه شد، در ماشین‌های شرکت‌های مختلف استفاده می‌شود و استفاده از این سیستم به‌اندازه‌ای گسترده شده است که هیچ راننده‌ای نمی‌تواند بدون آن رانندگی کند. راننده‌های بسیار کمی را می‌توانید پیدا کنید که مشتاق به استفاده از نقشه‌ای کاغذی و قدیمی باشند.(مطلب مرتبط)

بسیاری از این سیستم‌ها هنوز جای پای خود را در میان خودرو‌سازان محکم نکرده‌اند و هر لحظه ممکن است از رده خارج شوند؛ اما میان این سیستم‌ها ایده‌های جدید و جالبی هست که پتانسیل استفاده وسیع از آن‌ها وجود دارد و می‌توانید انتظار وجود این سیستم‌ها را در برخی از ماشین‌های جدید داشته باشید و آن‌ها را ببینید. ایده‌های دیگری که در بازار وجود دارند، هنوز جای پیشرفت دارند و ممکن است تا چند سال آینده شاهد ورود آن‌ها به صنعت خودروسازی نباشیم. از آن جا که این سیستم‌ها برپایه دانش الکترونیک و نرم افزار ساخته می‌شوند، تحت استانداردهای ایمنی IEC-61508  و ISO-26262 قرار می‌گیرند.