طرح توجیهی فنی-اقتصادی

طرح توجیهی

اجرای یک مطالعه امکان‌سنجی(Feasibility Study) به کارآفرینان و صاحبان کسب و کار این امکان را می‌دهد تا قبل از دست به کار شدن برای تهیه یک بیزنس پلن پیچیده، خطرات و منافع یک سرمایه گذاری تجاری را ارزیابی کنند. درواقع امکان‌سنجی یک بخش اساسی در ارزیابی هرگونه سرمایه‌گذاری جدید است.(مطلب مرتبط)

طرح توجیهی، تجزیه و تحلیلی از عملی بودن یک پروژه و چالش‌های بالقوه آن است که به سرمایه‌گذاران ارائه می‌شود و یا به عنوان راهنما توسط کارآفرینان مورد استفاده قرار می‌گیرد. طرح توجیهی یا مطالعه امکان‌سنجی مجموعه‌ ملزوماتی را که برای یک پروژه موفق مورد نیاز است، فراهم می‌کند و در نهایت به شما می‌گوید که آیا یک پروژه ارزش پیاده‌سازی را دارد یا خیر.

مطالعات بازار

اجرای یک مطالعه امکان‌سنجی می‌تواند یک فرایند وقت‌گیر باشد که شامل بسیاری از مؤلفه‌های مختلف است، بنابراین تهیه یک برنامه مناسب قبل از شروع الزامی است. مطالعه امکان‌سنجی موفقیت‌آمیز، به صاحبان مشاغل و مدیران پروژه کمک می‌کند تا یک تصمیم کاملاً آگاهانه و مبتنی بر تحقیق بگیرند.

منبع: donya-e-eqtesad.com

 مشاوره مدیریت

شرکت مهندسی صنعتی فهامه دارای رتبه الف۳ از کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی کشور در رسته مطالعات امکان سنجی و  نظارت بر اجرای طرح و مصرف منابع و پایه ۱ صلاحیت خدمات مشاوره در تخصص خدمات اقتصادی از سازمان برنامه و بودجه کشور ، ارائه دهنده خدمات مطالعات اقتصادی،تهیه طرح های توجیهی،مطالعات امکانسنجی (فنی-اقتصادی)،مطالعات بازار و… به کلیه فعالان اقتصادی، مدیران و سازمان های دولتی و بخش خصوصی در صنایع نفت ،گاز،پتروشیمی،خودرو و نیرومحرکه،صنایع غذایی و آَشامیدنی، صنایع شیمیایی و دارویی،ماشین سازی و…می باشد.

 

fs ؛ کنترل پروژه ؛ مشاوره سرمایه گذاری ؛ مطالعات اقتصادی

 

مطالعات امکان سنجی مقدماتی(PFS)

در مطالعات امکان سنجی مقدماتی یا Pre Feasibility Study ،به مشخصاتِ کلی پروژه پرداخته می شود و معمولا در زمانی که سرمایه گذار با چند گزینه مختلف مواجه می باشد، انجام میگردد.در این نوع از مطالعات،متناسب با ابعاد پروژه،بطور عمده به مواردی همچون…(ادامه مطلب)