سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت

سرمایه گذاری

در پنج ماه اول امسال حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد کاهش داشته و امارات، ترکیه و افغانستان بیشترین حجم سرمایه‌گذاری را در کشور انجام داده‌اند.

 جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در پنج ماهه اول امسال، ۶۸ مورد سرمایه گذاری خارجی به ارزش بیش از ۴۸۵ میلیون دلار در کل کشور تصویب شده که از لحاظ تعداد ۱۲۶ درصد و از نظر ارزش ۴۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است. البته ۴۹ مورد از کل طرح‌ها با حجم سرمایه گذاری ۳۸۸ میلیون دلار، یعنی حدود ۸۰ درصد از کل، در بخش صنعت، معدن و تجارت بوده است. همچنین از این تعداد در بخش‌های صنعت، معدن و تجارت، ۱۹ مورد در حال بهره برداری و مابقی در حال طی مراحل اجرایی است.

fs

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت صمت، بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی در دوره مورد بررسی نیز در گروه‌های ساخت رادیو، تلویزیون و وسایل ارتباطی با ۲۲۳.۳ میلیون دلار، ساخت مواد و محصولات شیمیایی با ۹۱.۷ میلیون دلار، ساخت فلزات اساسی با ۳۷.۴ میلیون دلار، ساخت چوب و محصولات چوب و چوب پنبه به استثنای مبلمان با ۷.۲ میلیون دلار بوده است.

مشاوره مدیریت

پنج کشور اول از لحاظ ارزش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب نیز کشورهای امارات با ۳۱۸.۹، ترکیه با ۲۷.۵، افغانستان با ۱۵.۵، هنگ گنگ با ۷.۵ و آلمان با  با ۶.۷ میلیون دلار هستند. همچنین در این میان، استان‌های کرمان ۶۴، مرکزی ۱۲، تهران ۱۰، آذربایجان شرقی ۹ و البرز پنج درصد از حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب در بخش صعت، معدن و تجارت را جذب کرده اند.سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شامل کلیه درخواست‌ها اعم از سرمایه‌گذاری جهت ایجاد طرح‌های جدید، خرید سهام شرکت‌های موجود و همچنین سرمایه‌گذاری‌های خارجی در قالب ترتیبات قراردادی است.

 

مشاوره سرمایه گذاری

کرمان صدرنشین جذب سرمایه خارجی! در این میان، استان‌های کرمان ۶۴، مرکزی ۱۲، تهران ۱۰، آذربایجان شرقی ۹ و البرز پنج درصد از حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب در بخش صعت، معدن و تجارت را جذب کرده اند.سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شامل کلیه درخواست‌ها اعم از سرمایه‌گذاری جهت ایجاد طرح‌های جدید، خرید سهام شرکت‌های موجود و همچنین سرمایه‌گذاری‌های خارجی در قالب ترتیبات قراردادی است.

منبع: shatanews.ir

 

شرکت مهندسی صنعتی فهامه:

  • دارای رتبه الف۳ از کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی کشور در رسته مطالعات امکان سنجی و نظارت بر اجرای طرح و مصرف منابع
  • دارای گواهی نامه پایه ۱ صلاحیت خدمات مشاوره در تخصص خدمات اقتصادی از سازمان برنامه و بودجه کشور
  • عضو انجمن شرکت های مشاور سرمایه گذاری و نظارت طرح ها
  • عضو انجمن مدیریت پروژه ایران
  • عضو انجمن مشاوران مدیریت ایران

 ارائه دهنده خدمات مطالعات اقتصادی،تهیه طرح های توجیهی،مطالعات امکانسنجی (فنی-اقتصادی)،مطالعات بازار ،مشاوره مدیریت،مشاوره سرمایه گذاری،مدیریت طرح ها،نظارت بر طرح ها و کنترل پروژه ،به کلیه فعالان اقتصادی، مدیران و سازمان های دولتی و بخش خصوصی در صنایع نفت ،گاز،پتروشیمی،خودرو و نیرومحرکه،صنایع غذایی و آَشامیدنی، صنایع شیمیایی و دارویی،ماشین سازی و…در سطح کشور.

فهامه،حافظِ کیفیت و سرمایه

کنترل پروژه ؛ مدیریت طرح ؛ مطالعات بازار ؛ مطالعات اقتصادی

 

جهت مطالعه مطالب مرتبط بیشتر با این موضوع، اینجا کلیک کنید.