گواهینامه تاییدیه ایمنی و عملکرد آسانسور

آسانسور،ایمنی و استانداردسازی

تمامی بازرسی‌ ها از آسانسور‌های مجتمع‌های مسکونی و تجاری، توسط شرکت بازرسی تایید صلاحیت شده از سوی مرکز ملی تاییدصلاحیت ایران (NACI) انجام می‌گیرد و در صورت تایید ایمنی و عملکردِ آسانسور توسط شرکت بازرسی، اداره کل استاندارد استان، گواهینامه تأییدیه ایمنی و عملکرد آسانسور را صادر می‌ نماید.

استاندارد آسانسور

اهمیت ایمنی و ارتقای کیفیت عملکرد آسانسور‌ها  برکسی پوشیده نیست و همه آسانسور‌های نصب شده در کشور بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد، تحت پوشش استاندارد اجباری قرار گرفته که این موضوع به همه شهرداری ‌های سطح کشور برای لحاظ در صدور پروانه پایان کار ساختمان ‌ها ابلاغ شده است.

پایان کار ساختمان

بر این اساس، صدور پروانه پایان کار از سوی شهرداری‌ها برای ساختمان‌های دارای آسانسور اعم از تجاری، مسکونی و دولتی، منوط به اخذ گواهینامه تاییدیه ایمنی و عملکرد آسانسور از اداره کل استاندارد استانی شده است.این گواهینامه دارای اعتبار یک ساله است و آسانسور‌ها باید در دوره‌های یک ساله مورد بازرسی مجدد قرار گیرند.

شایان ذکر است که متخصصین همواره از شهروندان، مالکان و انبوه سازان درخواست دارند که تنها با شرکت‌های دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور، قرارداد همکاری (خرید،سرویس و نگهداری و…) منعقد نمایند.

منبع:isiri.gov.ir

 

بالابر،استاندارد وایمنی

شرکت مهندسی صنعتی فهامه،شرکت بازرسی همکار سازمان ملی استاندارد ایران در زمینه بازرسی آسانسور  های برقی، قبل از بهره برداری و بازرسی فنی و بازرسی ادواری، مطابق با الزامات استاندارد ایران ایزو/آی ای سی ۱۷۰۲۰٫

ایمنی آسانسور

توجه داشته باشیم که عملکرد اسانسور، با انجام سرویس و نگهداری ماهانه و استانداردسازی و بازرسی فنی ادواری سالانه و قبل از بهره برداری، ایمن می گردد!…(ادامه مطلب)

 

بازرسی ادواری ؛ بازرسی فنی ؛ پارکینگ های هوشمند