توسعه دامنه جغرافیایی پروانه بازرسی سورویانس به سراسر دنیا!

وارداتی

پس از ارزیابی مدارک و مستندات ارائه شده از سوی واحد بازرسی کالا و تجهیزات وارداتی،صادراتی و تولید داخل فهامه به معاونت محترم ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران، شرکت مهندسی صنعتی فهامه از این پس می تواند به عنوان بازرس مجاز این سازمان از محموله های وارداتی و صادراتی در سراسر دنیا در زمینه:

  • موادغذایی، محصولات کشاورزی و روغن های گیاهی
  • نفت، مواد نفتی و پتروشیمی
  • مواد معدنی
  • کالاهای مصرفی
  • کالاهای صنعتی (به استثنای ماشین آلات سنگین،راهسازی،معدنی و کشاورزی،تجهیزات شهربازی و بادی)

بازرسی و نمونه برداری نماید.

ضمن تبریک این موفقیت به همکاران خود در واحد بازرسی کالا و تجهیزات (داخلی،صادراتی و وارداتی) شرکت، برای مدیران و سایر بازرسان کارآزموده و خبره فهامه، سلامتی،بهروزی و موفقیت های روز افزون را آرزومندیم.

فهامه،حافظِ کیفیت و سرمایه

گمرک و گواهی استاندارد

به شرکت بازرسی کالا در بازرگانی خارجی اصطلاحا TPI گفته می شود که مخفف عبارت Third Party Inspection است. TPI در واقع امین خریدار است و به منظور بازرسی، نظارت، کنترل کیفیت، شمارش و اندازه گیری کمّی و تایید اصالت و سلامت کالا معمولا به کشور مبدا (کشور فروشنده) مراجعه می کند. اما سورویانس چیست؟

ترخیص کالا

در بازرگانی خارجی از عبارت سورویانس Surveillance نیز بجای TPI یا همان Third Party Inspection برای مفهوم شرکت بازرسی کالا استفاده می کنند. کلمه سورویانس به معنای نظارت و بازرسی است. و به اقداماتی گفته می شود که شرکت بازرسی در جهت پایش فرایند تولید و محصول نهایی انجام می دهد.در کاربردهای مشابه رایج برای همین عبارت، به لیست شرکتهای بازرسی، لیست سورویانس، و به خدمات این شرکتها نیز خدمات سورویانس می گویند.

نفت و گاز ؛ بازرسی ؛ استاندارد ؛ بازرسی استاندارد