پروژه طرح تولید PDH پتروپالایش کنگان

مطالعات امکانسنجی صنعت نفت

همزمان با افزایش ظرفیت تولید پروپان در پارس جنوبی، ساخت اولین طرح PDH با هدف تکمیل زنجیره ارزش پروپان و تولید محصولاتی همچون پروپیلن و پلی پروپیلن در دستور کار قرار گرفته است.

مشاوره سرمایه گذاری 

تاکنون مذاکرات خوبی با سرمایه گذاران و فاینانسورهای داخلی و خارجی انجام شده ضمن آنکه بخشی از منابع مالی اجرای این طرح از محل آورده و منابع داخلی پتروشیمی جم تامین خواهد شد.

گفتنی است، با بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی ظرفیت تولید گاز مایع شامل پروپان و بوتان به حدود ۱۲ میلیون تن در سال رسیده که پیش بینی می‌شود با بهره برداری از فاز اول پتروشیمی بوشهر، پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس، فاز دوم توسعه پتروشیمی ایلام و … ظرفیت تولید گاز مایع کشور با افزایش بیشتری همراه شود.

مطالعات اقتصادی در صنعت نفت و گاز

همزمان با افزایش ظرفیت تولید گاز مایع، یکی از راهکارهای تکمیل زنجیره ارزش پروپان در صنایع پتروشیمی، تبدیل این محصول گازی به پروپیلن و پلی پروپیلن بوده و براساس این سیاست کلان در شرایط فعلی دست کم مجوزهایی برای اجرای هشت تا ۱۰ طرح تبدیل پروپان به پلی پروپیلن صادر شده است.

در حال حاضر ظرفیت تولید پلی پروپیلن به عنوان یک محصول کلیدی صنایع تکمیلی پتروشیمی حدود ۱٫۱ میلیون تن در سال است که در صورت بهره برداری از تمامی طرح‌های جدید، ظرفیت تولید این محصول استراتژیک با افزایش حدود چهار برابری به ۴ میلیون تن در سال می رسد.

شرکت مهندسی صنعتی فهامه،مفتخر است که در این پروژه، در زمینه انجام مطالعات امکانسنجی (فنی-اقتصادی) طرح تولید PDH شرکت پتروپالایش کنگان،مشارکت و همکاری داشته است.

منبع:شانا

 

صنعت نفت،گاز و پتروشیمی

فهامه ارائه دهنده خدمات مطالعات اقتصادی،تهیه طرح های توجیهی،مطالعات امکانسنجی (فنی-اقتصادی)،مطالعات بازار ،مشاوره مدیریت،مشاوره سرمایه گذاری،مدیریت طرح ها،نظارت بر طرح ها و کنترل پروژه در صنایع نفت ،گاز،پتروشیمی:

  • دارای رتبه الف۳ از کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی کشور در رسته مطالعات امکان سنجی و نظارت بر اجرای طرح و مصرف منابع
  • دارای گواهی نامه پایه ۱ صلاحیت خدمات مشاوره در تخصص خدمات اقتصادی از سازمان برنامه و بودجه کشور
  • عضو انجمن شرکت های مشاور سرمایه گذاری و نظارت طرح ها

فهامه،حافظ کیفیت و سرمایه

 

طرح توجیهی ؛ بازرسی فنی ؛ بازرسی کالا ؛ مطالعات بازار