آغاز به فعالیت مجدد توریسم،پس از بحران کووید۱۹،با کمک استانداردها

مجمع استانداردسازی اسپانیا (به عنوان نماینده اسپانیا) با همکاری مؤسسه کیفیت گردشگری اسپانیا (ICTE)، مجموعه ای از ویژگیهای ملی را منتشر کرده است که دستورالعمل و راهنمایی های مربوط به COVID-19 را ارائه می دهد.

دستورالعمل های مذکور در طیف وسیعی از بخش ها و اپراتورها شامل: آژانس های مسافرتی و دفاتر گردشگری، رستوران ها، هتل ها و آپارتمان های اجاره ای، حمل و نقل عمومی، موزه ها و اماکنِ میراث فرهنگی کاربرد دارند.

این استانداردها پوشش کامل فعالیتهای بهداشتِ عمومی مرتبط با ساکنان و گردشگران از جمله:فاصله اجتماعی، رفتارهای پیشگیرانه و پوشیدن ماسک های محافظ را شامل میگردد.

ویژگیهای جدید این استاندارد از موارد ذکر شده نیز فراتر می رود و حوزه هایی نظیر تمیز کردن و ضد عفونی کردن، ارزیابی و کنترل دسترسی ، تجهیزات حمایتی شخصی برای کارکنان، سیستم های پرداخت بدون تماس و رزرو اینترنتی را نیز پوشش می دهد.
در بسیاری از کشورها، یکی از چالش هایی که افراد و مشاغل در مقابله با بیماری همه گیر COVID-19 با آن مواجه اند، نبودِ رویکردی پایداردر مقابله و پیشگیری با این بیماری، حتی در سطح ملی است.

کمیته فنی گردشگری و خدمات مرتبط ایزو، به دنبال راه های حمایت از صنعت گردشگری و پیشگیری از گسترش بیشتر COVID-19 است. این ویژگیها پتانسیل آن را دارد که توسط کمیته فنی ISO / TC 228  به عنوان مرجع مناسبی برای رسیدن به اجماع نظراتِ بین المللی بیشتر، مورد استفاده قرار گیرد.

منبع:سازمان ایزو

ترجمه:برگرفته از سامانه اطلاع رسانی استاندارد ایران